درباره ردپا
  • ردپا یک پلتفرم منتورشیپ آنلاین یک به یک برای مهارت های حرفه ای و شغلی است که یک ارتباط سازنده بین افراد دارای تخصص به عنوان منتور و افراد مهارت جو به عنوان منتی ایجاد میکند.
  • ما منتورینگ را یک رابطه‌ میان دو نفر در نظر می‌ گیریم که در آن، یکی از طرفین دارای تجربه، توانمندی‌ ها و مهارت‌ هایی است که می تواند به تدریج و در طی زمان به طرف دوم منتقل کند.
  • به تعبیری ساده‌ تر و خودمانی‌ تر، منتورینگ رابطه‌ ای است که در آن منتور فرد راه‌ جو (مِنتی) را زیر پر و بال خود می‌ گیرد و به او کمک می کند تا مسیر شغلی را سریع تر و ساده‌ تر و با خطای کمتر طی کند.

فلسفه و چرایی ردپا

اول از همه در مورد چرایی ردپا بدونیم . ردپا ساخته شده تا با انتقال دانش و تجربه آسان زندگی حرفه ای بهتری برای افراد بسازد .

  • برای منتی : اطمینان و شفافیت پیش روی مسیر یادگیری
  • برای منتور : حس خوب دست گیری ، برند سازی شخصی ، درآمد
  • برای جامعه : رشد حرفه ای جامعه از طریق انتقال دانش

داستان ردپا

داستان ردپا از داستان من محمد مهدی کحالی فاندر این استارتاپ جدا نمیتونه باشه . و این داستان به یک شرایط خاصی که من یک زمانی توش قرار داشتم بر میگرده . حدود 12 سال پیش زمانی که همه دغدغه من شغل و ایجاد یک مسیر حرفه ای شغلی برای خودم بود . وارد داستان خودم نمیشم ولی به این دلیل شخصی موضوع کار و ایجاد مسیر شغلی برای افراد شد مهم ترین ارزش زندگیم . مدت ها به روش های مختلفی تو این زمینه کار کردم تا اینکه سال 97 ایده کارپله به ذهنم رسید یک سالی رو ایده کار کردم و پرورشش دادم اخر سال 98 با شروع کرونا فرصت شد تا تیم جمع کردیم و توسعه نسخه اولیه کارپله رو شروع کردیم در طول این سه سال طبیعطا روند کار دائم بررسی شد تا بتونه به بهترین نحو رسالت خودش یعنی ایجاد مسیر شغلی برای افراد بدون سابقه کار رو ایجاد کنه ،برای اینکه بهترین عملکرد رو داشته باشیم 8 بار بیزینس مدل کارپله عوض شد . تو این مدت با بررسی راههای مختلف به این نتیجه رسیدم تنها و تنها و تنها راه ایجاد و موفقیت در مسیر شغلی یادگیری عمیق و کسب مهارت های مورد نیاز بازار کار است . این امر به صورت طبیعی فقط و فقط با داشتن سابقه کار ایجاد میشود. نه با کلاس و دوره آموزشی . ولی این حکایت حکایت مرغ و تخم مرغ است ، تا مهارت های لازم وجود نداشته باشد ورود به بازار کار و کسب تجربه تو اون راحت نیست . نزدیک ترین جایگزین برای یادگیری عمیق و کسب مهارت های لازم ایجاد رابطه نسبتا عمیق حرفه ای منتور و منتی یا به زبون خودمون اوستا و شاگردی و یا همون داشتن پیر مرشد است . اینجا شد که ما تیم کارپله تصمیم بگیریم یک پلتفرم خاص مختص این کار ایجاد کنیم . اینم بگم ما چرخ رو اختراع نکردیم تو مرحله تحقیقات بازار دیدیم این نوع پلتفرم ها سال هاست تو کشور های توسعه یافته جای خودشو باز کرده . پلتفرم منتورینگ آنلاین ردپا ، ابزاری است که بستر ایجاد ارتباط بین افراد باسابقه و متخصص به عنوان منتور و افراد رهجو یا مهارت جو به عنوان منتی رو ایجاد کرده . و تمامی امکانات و زیر ساخت لازم جهت بهتر انجام شدن فرایند منتورشیپ آنلاین رو فراهم نموده است . امیدواریم با فراهم کردن این بستر بتونیم دسترسی به خدمات منتورینگ رو برای همه مهارت جویان راحت کنیم و بستری جهت کسب درآمد برای افراد متخصص ایجاد کنیم .

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ردپا می‌باشد و هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.